Шпроси

Шпроси

Шпрос - це пластикова або алюмінієва фальш-решітка, яка може встановлюватися всередині або зовні склопакета Шпроси для вікон мають велику різноманітність: широкі, вузькі, прямі і різьблені, дугоподібні або круглі. Різні фігури у вигляді сонця, зірок створюють, з'єднуючи планки під різними кутами. Сектора на склопакеті можуть бути симетричними або асиметричними, мати однакові поля або ділиться на кілька невеликих ділянок неправильної форми. За типом виготовлення шпроси діляться на три типи.

Щоб домогтися оригінального дизайну вікна, не обов'язково встановлювати круглі вікна. Досить використовувати декоративне переплетення - шпроси. Вони стають стильним прикрасою вікна, надають фасаду будинку вишуканість і класичність. Незамінні декоративні шпроси і в склінні сучасних будинків, історичних чи побудованих під старовину будівель.

Існує кілька видів декоративних переплетень. Тому перед їх замовленням необхідно уважно придивитися до цього виду декорування віконних конструкцій, як з естетичного боку, так і з функціональної, і побільше дізнатися про них.

Різновиди шпрос:

  • Конструктивні шпроси

    Конструктивні шпроси є частиною віконної рами і розділяють вікно на кілька полів, в кожне з яких встановлюється окремий склопакет. Гармонійно і найбільш завершено виглядають саме конструктивні або розділяють шпроси на пластикові вікна, оскільки є частиною віконної рами. Завершеність вікна надає єдиний дизайн. Раніше застосування переплутав було необхідним, оскільки вартість скла була великою. Встановлювали його в раму невеликими шматочками. На сьогоднішній день їх застосування зустрічається рідко. В основному конструктивні шпроси використовують тільки при великій площі скління. Вага таких вікон значний, тому необхідно додаткове зміцнення. Для цього елементи скла вирізаються і вставляються окремо, щоб знизити навантаження. Розділяють переплетення виробляють з того ж пластикового профілю що й основна конструкція. Пластикові вікна з роздільними шпросами масивні через ширини, що впливає на ціну подібної віконної конструкції.

  • Венеціанські шпроси (декоративні)

    Венеціанські шпроси є самими варіативними декоративними накладками. Виготовляються в основному з пластика, рідше з дерева та алюмінію. Пластини приклеюються двосторонньою стрічкою або м'яким силіконом, стійких до зовнішніх чинників впливу, з зовнішньої і внутрішньої сторін, або тільки з одного і в разі потреби їх легко зняти .. Різна ширина фальшпереплетов не обмежує можливості дизайну вікна. Візерунками фальшпереплетов оформляються готові пластикові вікна, які в разі потреби можна зняти, щоб змінити малюнок. Вартість венеціанських шпросов невелика. До того ж можна придбати готову рамку і встановити її на склопакеті.

  • Віденські шпроси (розкладка всередині склопакета)

    За технологією кріплення подібні венеціанським і відрізняються тим, що це розкладка у вигляді планок з алюмінію або синтетичного матеріалу, які розташовуються усередині склопакета, утворюючи за допомогою з'єднувачів певний просторовий візерунок (решітку, сонце, зірку). Їх робоча поверхня має ущільнюючу прокладку, а усередині склопакета в місці їх приклеювання поміщається дистанційна рамка, яка створює ефект конструктивних шпросов.Такі шпроси придатні для склопакетів з відстанню між стеклами 12-18 мм, їх ширина - 8,18, 26 і 45 мм, але самі товсті 45мм, не можна зігнути у вигляді дуги.

Підбираємо шпроси до вікна

Додати оригінальність іміджу компанії здатні тонкі шпроси на пластикові вікна, які не перешкоджають надходженню сонячного світла всередину офісу. Прикрашені вікна заміських котеджів в класичному стилі виглядають солідно і багато, надаючи їх власнику додатковий престиж в очах гостей і сусідів.

Вікна зі шпросами займають гідне місце і в ресторанах, кафе. Чудово виглядає декоративне переплетення і в інших стильових рішеннях. У стилі вінтаж можна використовувати арочні, готичні, орні вікна із золотими шпросами. У візантійському стилі напівкругла арка буде нагадувати вікно храму. Вибираючи вікна ПВХ зі шпросами, слід враховувати архітектуру фасаду будівлі. Їх можна підібрати самостійно або звернувшись до дизайнерів. І за допомогою спеціальних програм, подивитися результат обраної розкладки в екстер'єрі до втілення її в життя. Замовляючи декоровані пластикові вікна, необхідно звернути увагу на їх ширину, вид, забарвлення, розташування, форму (пряму, дугоподібну або вигнуту).

Види з'єднань також відрізняються, можна створити малюнок або використовувати прямий кут. Важливо мати на увазі, що часто розташовані декоративні шпроси будуть погано виглядати на вікні. Не варто забувати про міцність і якості. Термін служби міжскляними шпросов, такий же як і у простого пластикового вікна. Менш довговічними вважаються венеціанські і накладні шпроси. Слід врахувати, що поміняти готовий малюнок у вікнах з міжскляному ішпросамі не вийде, тому до вибору малюнка і кольору переплетення необхідно підійти відповідально.

Як впливають шпроси на теплопровідність вікна?

Теплопровідність вікна - один з важливих умов при виборі склопакета. Шпрос, що порушує скляне з'єднання, погіршує теплоізоляційні якості вікна. Це пов'язано з низьким коефіцієнтом теплопередачі в місцях з'єднання скла з віконним профілем, в яких тепло йде швидше. У порівнянні з вікнами без декоративного переплетення, коефіцієнт теплопровідності декорованих вікон на 10-20% вище. А значить, склопакети зі шпросами холодніше. Велика кількість віконних розкладок призводить до великих витрат на опалення. Чим більше розкладки, тим швидше склопакет випускає тепло з приміщення.

Накладні шпроси в оформленні заміського будинку

У вікнах з віденськими шпросами дистанційна рамка усередині склопакета також знижує теплоізоляційні властивості. Вона стає своєрідним містком, який проводить холод, що може призвести до запотівання вікна і його промерзання. Найбільш холодні конструктивні шпроси, а алюмінієві міжскляними - знижують теплоізоляцію, не торкаючись до склінню. Вікна пластикові зі шпросами венеціанськими на теплопровідність вікна практично не впливають.

Чи є мінуси в вікон зі шпросами?

Крім великого коефіцієнта теплопровідності, конструктивні і венеціанські шпроси відрізняються наявністю розлучень після дощу. Вода змиває збиралася пил на виступаючих планках, а також затримується грязь в місцях з'єднання переплетення і скла. Конструктивні шпроси не дозволяють створювати складні візерунки і виконувати вигини з невеликим радіусом. Велика кількість декоративних елементів може зіпсувати фасад будівлі, а також зменшити світлопропускну здатність вікна. Шпроси в склопакетах в районах з високим ступенем вібрацій з низькою частотою краще не використовувати. Від вібрації повітря, з часом, вони можуть розбовтатися і заглиблюватися про скло, видаючи неприємне деренчання.

Догляд за вікнами з шпросами

Догляд за пластиковими вікнами з декоративним переплетенням такий же, як і у простих віконних конструкціях. Єдине, витрачається більше часу на очищення від пилу і зовнішніх забруднень додаткових пластин на склопакеті. Декоративні шпроси акуратними рухами, без зайвих зусиль протираються, щоб не зрушити їх з місця. Ціна на вікна зі шпросами залежить від розміру вікна, виду відкривання, використовуваного профілю, кількості камер в склопакеті, способу прикріплення пластин на скло і матеріалів їх виготовлення. Надати розкішність вікна, використавши шпроси з декоративними сполуками, стане відмінним рішенням. Вікна будуть оригінальні і неповторні, а зовнішній вигляд будинку - притягувати до себе цікаві погляди.